Új elnököt választott a Momentum párt.

Új elnököt választott a Momentum párt.

A Momentum Mozgalom a hétvégén tisztújító kongresszusán új elnököt választott. A párt tagjai Szilas Kincsőt, Kispest önkormányzati képviselőjét és a Momentum nőügyi csoportjának eddigi vezetőjét bízták meg a párt irányításával.

Szilas Kincső hangsúlyozta, hogy „nem fogadhatjuk el, hogy a Fidesz és a Mi Hazánk legyen a Tisza egyedüli ellenzéke.” Ő úgy véli, hogy a két párt nem megfelelő a kormány demokratikus ellenőrzésére, ezért, ahogy a választások előtt a Momentum hátralépett az ország érdekében, most ideje előre lépni, mert a párt „Magyarország egyetlen konstruktív ellenzéki pártja”.

Szilas Kincső, az új elnök, Rúzsa András zuglói polgármester mellett, aki eddig a párt elnöke volt.

A politikus az utóbbi években kispesti önkormányzati képviselőként tevékenykedett, emellett a Momentum nőügyi csoportját irányította.

(A nyitókép csupán illusztráció.)

Forrás hvg.hu