„A Momentum Magyarország egyetlen konstruktív ellenzéki pártja” – szögezte le programjában Szilas Kincső, a párt új elnöke. A kispesti önkormányzati képviselő kifejtette, hogy a jövőben demokratikus ellenzékként szeretné irányítani a pártot.
Szilas Kincsőt, a Momentum kispesti önkormányzati képviselőjét, a párt Nőügyi Érdekképviseleti Csoportjának eddigi vezetőjét választották meg a mozgalom új elnökének a hétvégén tartott tisztújító kongresszuson – közölte a párt vasárnap az MTI-vel.
A közlemény szerint Szilas Kincső programjában kiemelte, hogy a Fidesz és a Mi Hazánk nem alkalmas a Tisza Párt demokratikus kontrolljára, ezért „itt az ideje, hogy előre lépjünk, és demokratikus ellenzékként ellenőrizzük, véleményezzük a kormány munkáját, mert a Momentum Magyarország egyetlen konstruktív ellenzéki pártja”.
Szilas Kincső nevéhez az elmúlt évekből számos olyan kezdeményezés fűződik, amely a nők és a fiatalok közéleti szerepvállalását, a munka és a magánélet egyensúlyát, valamint a kiszolgáltatott társadalmi csoportok védelmét célozta – írták a közleményben.
Májusban megírtuk, hogy júniusban tart tisztújítást a Momentum, a pozíció iránt pedig ketten is érdeklődnek. Rózsa Sándor elmondta, hogy egyikük sem tartozik a Momentum első vonalas arcai közé.
Olvasd tovább itt: index.hu
