A falvakból a kocsmák mellett mások is eltűnnek.

A falvakból a kocsmák mellett mások is eltűnnek.

Pais János a megszűnt becsvölgyei Fészek sörözőben készített fotója (Forrás: Deutsche Welle)

A kocsma régen a falvak közösségi élete színtere volt. Azonban a kis települések elnéptelenedésével párhuzamosan a kocsmák száma is folyamatosan csökken: számosságuk már ezrekre rúg, mára alig több mint 10 ezer működik belőlük. Ezt a jelenséget a kormányzati intézkedések sem tudják megakadályozni. A Deutsche Welle három zalai faluban járt, ahol a lakók megosztották, hogy az internet és a dohányboltok elterjedése szintén közrejátszott ebben a folyamatban.

Ez a tendencia nemcsak a falvakat érinti, a Magyar Hang nemrégiben egy riportot közölt a megszűnő szegedi kocsmákról is.

Forrás hang.hu