Nem engedjük, hogy magánkézbe kerüljön a magyar e…

Nem engedjük, hogy magánkézbe kerüljön a magyar e…


Az állami vagyont érintő döntések meghozatalától való tartózkodásra szólította fel Magyar Péter az augusztus 31-ig megszüntetendő közérdekű vagyonkezelő alapítványok kuratóriumait. A miniszterelnök hangsúlyozta, amennyiben bárki nem így jár el, annak viselnie kell a büntetőjogi és polgári jogi felelősséget.

„El a kezekkel a közérdekű vagyonkezelő alapítványokban felhalmozott állami vagyontól!” – kezdte Facebook-bejegyzését Magyar Péter, majd arra felszólította fel az augusztus 31-ig megszűnő közérdekű vagyonkezelő alapítványok kuratóriumait, hogy „tartózkodjanak az alapítványok részére juttatott állami vagyon értékét, összetételét vagy tulajdonjogát érintő bármely döntés meghozatalától, kötelezettségvállalástól, szerződések megkötésétől vagy bármely más jognyilatkozat megtételétől”.

Kérem, hogy tevékenységüket kizárólag a közérdekű vagyonkezelő alapítványok rendeltetésszerű működtetéséhez szükséges, szokásos üzletmenet körébe tartozó ügyletekre korlátozzák!

– írta a miniszterelnök, hozzátéve, ha bárki ellentétesen jár el, „akkor a tettéért viselni fogja a büntetőjogi és polgári jogi felelősséget”.

„Nem hagyjuk, hogy az utolsó pillanatban magánkézre játsszák magyar emberek vagyonát!” – zárta bejegyzését Magyar.

Ahogy arról vasárnap beszámoltunk, sorra mondanak le ismert üzletemberek az egyetemi alapítványok kuratóriumaiban betöltött tisztségükről, Hernádi Zsolt után Csányi Sándor, Világi Oszkár és Váradi József is távozott pozíciójából.

Lemondásuk viszont nem véletlen: a Tisza-kormány a befagyasztott uniós források felszabadítása érdekében átalakítja a közérdekű vagyonkezelő alapítványok rendszerét, és jelentősen szigorítja a kuratóriumi tagság feltételeit.

(Borítókép: Magyar Péter 2026. június 15-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)