A petíciót indított az aHang nevű szervezet, amelyet Soros György is támogat. Céljuk, hogy Kátai-Német Vilmos szociális miniszterhez eljuttassák kérésüket: szeretnék, ha a kormány módosítaná az örökbefogadásra vonatkozó jogszabályokat, lehetővé téve, hogy az azonos nemű párok is egyenlő esélyekkel adoptálhassanak gyermekeket Magyarországon.
Az aHang korábban is aktívan részt vett a nemzeti kormány leváltását sürgető eseményeken, például a tavaly februári bírótüntetésen, ahol nagy számban mozgósították híveiket. Mostani állásfoglalásukban a szokásos érvet hozták föl, miszerint az örökbefogadás legfontosabb szempontja nem a potenciális szülők neme vagy szexuális orientációja, hanem az, hogy képesek-e hosszú távon, szeretetteljesen gondoskodni egy gyermekről.
A szervezet arra bátorítja a kormányt, hogy egyenlőséget biztosítson az örökbefogadási folyamatban, hangsúlyozva, hogy minden gyermek számára a legjobbat kell szeretne, függetlenül attól, hogy kik fogadják őt örökbe. Az aHang célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a gyermekek boldogulásához a megfelelő családi háttér és gondoskodás a legfontosabb, nem pedig a szülők szexuális preferenciái.
Forrás mandiner.hu
