Ezeknek a politikusoknak hamarosan véget ér a mandátuma.

Ezeknek a politikusoknak hamarosan véget ér a mandátuma.

Magyar Péter bejelentette, hogy javaslata szerint egy képviselő legfeljebb 12 évig lehet mandátumban az Országgyűlésben. Még nem világos, hogy ez a korlátozás visszamenőleg is érvényes lenne, de érdemes átnézni a parlamenti névsort. A hivatalos adatok alapján a kormánypárti képviselők között számos olyan politikus található, aki már rég túllépte ezt az időkeretet.

A Fidesz frakciójából a következő politikusok már több mint 12 éve vannak parlamenti mandátummal:

A frakció legidősebb tagjai, akik több mint 20 éve foglalkoznak a törvényekkel: Németh Zsolt, Szijjártó Péter, Lázár János, Horváth László, Vitányi István, Zsigó Róbert, Balla György, V. Németh Zsolt és Balla Mihály.

Szintén a 12 éves időkorláton túl lévő

Aki most érte el a 12. évét az Országgyűlésben: Tuzson Bence, Witzmann Mihály és Kovács Sándor.

A KDNP frakció politikusai, akik nem folytathatnák a képviselői munkát

A KDNP frakcióban a javaslat értelmében a következő politikusok nem kaphatnának többé helyet az Országgyűlésben, mivel már 12 éven túl vannak:

Simicskó István és Hargitai János – A frakció legrégebbi tagjai (28 éve, 1998 óta képviselők).

Rétvári Bence és Seszták Miklós – Ők is több mint 12 éve parlamenti mandátummal rendelkező politikai szereplők.

A Mi Hazánk frakcióját is érintené a javaslat

A hatfős Mi Hazánk frakciót is megosztaná az új szabályozás, mivel több vezető politikusuk korábban a Jobbik tagjaként kezdte pályafutását, így az ő mandátumuk is lejárt:

Dúró Dóra és Apáti István – A javaslat értelmében nem lehetnének többé Országgyűlési képviselők, mivel 16 éve rendelkeznek mandátummal.

Fontos azonban tisztázni, hogy egyelőre nem világos az elképzelés részletei, így azt sem tudni, hogy a 12 éves korlátozás visszamenőlegesen is vonatkozna-e a képviselőkre.

Forrás www.blikk.hu