Gyurcsány Ferenc új fejezetet nyit az életében azzal, hogy Ecsegre költözik. A volt kormányfő fiával érkezik a nógrádi településre, és már megvan, mivel fogják tölteni az idejüket. A visszavonult politikus céltudatosan úgy döntött, hogy aktívan részt vesz a falu életében.
Korábban már beszámoltunk arról, hogy Gyurcsány Ferenc ingatlant vásárolt az alig néhány száz fős Nógrád vármegyei Ecsegen. A község polgármestere megerősítette a hírt, miután egyeztettek a volt miniszterelnökkel a jövőbeli terveiről.
Egy hétfői bejegyzésében Gyurcsány Ferenc bővebb információkat osztott meg. A volt miniszterelnök elmondta, hogy jelenleg a fia, Marci miatt még Budapesthez kötődnek, és egy ideig nem tudnak elszakadni a fővárostól.
„De két dolog biztosan fog változni. Ősszel átköltözünk Pestre, Zuglóba, egy régi bérház egyik lakásába, és amikor csak tehetjük, Ecsegen fogunk időt tölteni” – nyilatkozta Gyurcsány, aki a múlt héten egy régi, körülbelül kétszáz éves malomépületet vett a Nógrád vármegyei településen.
Ahogy fogalmazott, a száz négyzetméteres házon és a telken sok munka vár rá, de emellett szeretne időt szánni az olvasásra és írásra is.
„Ecsegben különös sűrűség van: patak, domb, régi várrom, pincesor, templom, források – egy kis falu, amely mögött egy meglepően hosszú történet áll. A faluvégen, a Cserhát erdejéhez közel található az egykori Gyenes-féle vízimalom épülete, amely régóta lakóházként funkcionál, és így fog működni a jövőben is” – mondta az exkormányfő, aki nem akarna bezárkózni, hanem aktív életet szeretne élni a faluban.
Forrás www.blikk.hu
