Itt apad az ivóvíz Ráckeve környékén.

Itt apad az ivóvíz Ráckeve környékén.

A megnövekedett vízfogyasztás következtében nyomáscsökkenés vagy átmeneti vízhiány léphet fel Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön – figyelmeztetett a DAKÖV Kft. a 24.hu szerint.

A melegebb időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt a vízművek terhelése elérte a maximális kapacitásukat, különösen Ráckeve Somlyó-sziget és Újtelep területein, valamint a nyaralóövezetekben.

A szolgáltató tájékoztatása szerint a rendszerek jelenleg jól működnek, de ha tovább nő a fogyasztás vagy technikai hiba történik, kritikus helyzet alakulhat ki, ami nyomáscsökkenést vagy átmeneti vízhiányt eredményezhet.

Ezért a közműcég arra kéri a lakosságot, hogy takarékosan használja az ivóvizet, és lehetőség szerint mellőzze a medencetöltést, autómosást, gyakori locsolást, valamint az utak és járdák vízzel való tisztítását.

Forrás hvg.hu