Ahogy arról beszámoltunk, vasárnap délutánra eltűntek a Progresszív Pride-zászlók az Erzsébet hídról, több videó is azt bizonyítja, hogy egy ismeretlen férfi egyenként a Dunába dobta azokat.
Az esettel kapcsolatban Karácsony Gergely felidézte, hogy amikor először kitették a budapesti Városházára a szivárványos zászlót, „akkor eleinte jött Novák Előd, hozta a kis létráját, komoly tornamutatvánnyal leszedte”.
A városvezetést ez nem tántorította el, visszahelyezték a zászlót, és a következő évben is így tettek. Ekkor Karácsony Gergely állítása szerint a Mi Hazánk frakcióvezetője „elmaradt a kis létrájával”, úgy gondolja, beletörődhetett abba, hogy „a budapesti Városházán is helye van a szivárványos zászlónak a Pride idején”.
Most az Erzsébet hídról szedték le a zászlókat, erre is rájelentkezett Novák Előd. Ezeket a zászlókat is visszatesszük a Pride idejére, ha leszedik, visszatesszük újra, aztán majd beletörődnek ebbe is
– jelentette ki Budapest főpolgármestere, hozzátéve, hogy ideje beletörődni abba, hogy „Budapest szabad, sokszínű és toleráns város, és az lesz mindig is”.
A szivárványos zászlók eltűnésére reagált Novák Előd, hétfőn bejelentette, hogy átvállalja a „szivárványos rongyok eltávolításáért” járó bírságot. A politikus véleménye szerint Karácsony Gergely főpolgármesternek inkább a kátyúzásra kellett volna költenie a budapestiek pénzét, majd megerősítette, hogy ha a zászlókat eltávolító férfinak bírságot kell fizetnie, átvállalja a büntetését.
(Borítókép: Karácsony Gergely 2025. augusztus 1-jén. Fotó: Tövissi Bence / Index)
Olvasd tovább itt: index.hu
