Magyar Péter véleménye szerint felháborító, ahogyan az ellenzék reagált a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozására tett javaslatára. Azt mondta, hogy aki nem bűnöző, az nem érzi magára a kritikát. Érdekes módon azonban még a Mi Hazánk is magára vette a megjegyzéseit, és nem érti, miért.
A miniszterelnök ígérete szerint mindenki egyenlő elbánásban részesül majd, beleértve a Tiszásokat is. Célja, hogy egy olyan hivatalt hozzanak létre, amely teljesen független a kormánytól és a pártoktól. Szerinte az, hogy a vezető hat évre szóló mandátumot kap, és nem újraválasztható, biztosítékot ad erre.
Magyar Péter hangsúlyozta, hogy óriási megtiszteltetés lesz ebben a hivatalban dolgozni, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy a működésük kevesebb áldozattal járjon, mint az olasz maffiaellenes ügyészek és bírák munkája.
A miniszterelnök ígérte, hogy a nyáron előkészítik a pályázatokat, és civilek véleményét is figyelembe veszik az elbírálás során. A kormány szándéka, hogy szeptember elejére már megválasszák az elnököt és az elnökhelyettest, hogy a szervezet minél hamarabb megkezdhesse működését.
Forrás 24.hu
