A Budai Központi Kerületi Bíróság Nyomozási Csoportja elrendelte egy fiatalkorú fiú letartóztatását egy hónapra, aki a gyanú szerint megölte dédnagymamáját – tájékoztatta az MTI-t a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya hétfőn.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) múlt héten jelentette be, hogy gyilkosság történt Budapesten, a Práter utcában, ahol az áldozat egy 85 éves nő volt. Szombaton a nyomozók azonosították a 16 éves dédunokát, mint a feltételezett elkövetőt, akit emberölés gyanújával hallgattak ki, majd őrizetbe vettek, és letartóztatására irányuló indítványt nyújtottak be. Ezen kívül a barátját, egy 15 éves lányt bűnpártolás miatt gyanúsították meg, és őt is őrizetbe vették.
A Fővárosi Törvényszék tájékoztatása szerint a fiú a gyanú szerint elhatározta, hogy dédnagymamájától pénzt vagy értéket szerez, így az interneten tájékozódott arról, hogyan lehet egy idős embert védekezésre képtelen állapotba hozni gyógyszerrel vagy fojtással.
Két nappal később, este, a fiú barátnőjével és testvérével együtt felkereste az idős asszonyt, akitől pénzt kért. Szóváltás alakult ki, amely során a fiú hátulról megütötte az asszonyt, majd egy éles eszközzel többször megszúrta a nyakát, elvitt tőle egy medálos aranyláncot, két gyűrűt, fülbevalót és egy mobiltelefont. Az asszony a bántalmazás következtében meghalt a helyszínen.
Másnap a fiú és barátnője a sértettől elvett fülbevalót közösen eladták egy budapesti zálogfiókban, ahol 25 ezer forintot kaptak érte. A nyomozási bíró megállapította, hogy a fiú többszörösen minősített emberölést követett el, míg a lány bűnpártolásban gyanúsítható.
Az ügyészség a szökés, elrejtőzés, illetve a bizonyítékok megnehezítésének megakadályozása érdekében indítványozta a fiú letartóztatását, míg a lány bűnügyi felügyeletét javasolták. A bíróság mindkét kérelmet elfogadta.
A letartóztatás egy hónapig tart, amelyet javítóintézetben hajtanak végre, míg a bűnügyi felügyelet négy hónapra szól. A lány esetében a végzés végleges, míg a fiú ügyében fellebbeztek.
Forrás telex.hu
