31,5 fokot mértek az OOI egyik műtőjében hibásodás miatt.

31,5 fokot mértek az OOI egyik műtőjében hibásodás miatt.


31 és fél fokot mért az RTL Híradó stábja az egyik lezárt műtőben az Országos Onkológiai Intézetben. A kórház még hétfőn arról tájékoztatott közösségi oldalán, hogy meghibásodott a klímarendszerük a hármas épületben, emiatt át kell ütemezniük műtéteket. 

Amikor a híradó a felvételeket készítette, sorra vitték a ventilátorokat az intézet hármas épületébe. Dank Magdolna főigazgató elmondta, hogy a teljes intenzív osztályt, 96 ágyat érint. „A betegellátás szempontjából az emlő, a mellkas, a hasi sebészet és az urológiai sebészet betegeit, ez nagyon nagy szám” – magyarázta az intézet vezetője. 

Hétfői közleményükben tájékoztattak, hogy a halaszthatatlan onkológiai műtétek ellátásának biztosítása érdekében a 3/A épület műtőiben kétműszakos munkarendet vezettek be. A beavatkozásokat reggel 6 órától este 10 óráig végzik, hogy a rendelkezésre álló műtői kapacitást a lehető legjobban kihasználják, és az előjegyzett, sürgős műtéteket minél hamarabb el tudják végezni.

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a mostani helyzetet a tartós hőhullám és a korábbi évek elmaradt fejlesztéseinek együttes következményeként írta le, és arra figyelmeztetett, hogy emiatt minduntalan az eseti problémák megoldására kényszerülnek. Az intézet hármas épületével kapcsolatban közölte, hogy a műtők hűtését biztosító rendszer egyik alkatrésze hibásodott meg, a pótlást pedig csak külföldről lehet beszerezni. A beszerzés azonnal elindult, az alkatrész pedig repülővel érkezik.

Nagyon-nagyon várjuk azt az alkatrészt, nem csak a hármas épülettel van baj, hanem, ahol most műtünk a 3/A épület ugyancsak odafigyelést igényel

– magyarázta, hozzátéve, hogy a hűtés szempontjából a 14-es épületben is rezeg a léc. 

A főigazgató szerint az alkatrész megérkezett Magyarországra és már kedd éjszaka megkezdődhet a beszerelés.