Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Miskolci Hőszolgáltató Kft. (MIHŐ) karbantartási munkái során technikai hiba vagy mulasztás következtében vas-oxid tartalmú víz került a Szinvába, ami narancssárga színűvé tette a patakot – tájékoztatott Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere a Facebook-oldalán.
A polgármester ismertetése szerint a helyszíni vizsgálatok és az elsődleges adatok alapján a Szinva elszíneződésének forrása valószínűleg a Tatár utcai Fűtőmű területéről származik. A MIHŐ gőzfejlesztő kazánjának karbantartása során a kazánból leengedett vas-oxidot tartalmazó víz eredetileg a szennyvízcsatornába lett volna vezetve, de műszaki hiba vagy mulasztás miatt a víz egy része a Szinvába került.
A helyszínen tűzoltóság, rendőrség, városgazda és szakemberek végeztek vizsgálatokat, és a jelenlegi információk szerint az elszíneződést okozó anyag emberekre nem veszélyes. Ugyanakkor a szennyeződés ártalmas volt az élővilágra, amit a polgármester elfogadhatatlannak tartott és elrendelte az eset teljes körű kivizsgálását.
Tóth-Szántai József sürgősen kérte a MIHŐ ügyvezetőjét, hogy nyújtson részletes tájékoztatást az eseményekről, a felelősségről és azokról az intézkedésekről, amelyek megakadályozzák a hasonló helyzetek jövőbeli előfordulását. Kiemelte, hogy a miskolciak joggal várják el a város természeti értékeinek megóvását, amelyben „nincs helye a kompromisszumnak”. A polgármester ígérte, hogy tájékoztatni fogja a közvéleményt a vizsgálat eredményeiről és a szükséges lépésekről.
Forrás telex.hu
