Az Országos Onkológiai Intézet műtéti rendjének ideiglenes módosítására került sor a 3-as épület műtőinek légtechnikai és klímás rendszerének meghibásodása, valamint a hosszan tartó hőhullám következtében – tájékoztatta az intézet a Facebookon hétfő este.
Az intézet közleménye szerint bizonyos műtőkben nem tudják folyamatosan biztosítani a szakmai, fertőzésellenőrzési és betegbiztonsági előírásoknak megfelelő hőmérsékleti és páratartalmi körülményeket, ezért a műtéti tevékenységet átmenetileg felfüggesztették, és átszervezték a műtőkapacitást.
A sürgős onkológiai műtétek elvégzése érdekében a 3/A épület műtőiben kétszeri műszakos munkavégzést vezettek be, a beavatkozások reggel 6-tól este 10-ig zajlanak.
Az érintett pácienseket az intézet munkatársai közvetlenül értesítik az esetleges változásokról és az új műtéti időpontokról.
A műszaki hiba elhárítása jelenleg folyamatban van, és a helyzetet naponta többször értékelik, a műtéti program pedig az aktuális betegbiztonsági, szakmai és műszaki feltételekhez lesz igazítva.
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter hétfő késő este reagált a hírekre a Facebookon, megjegyezve: „Holnap reggel érkeznek a repülővel a speciális alkatrészek (4 db nyomástávadó), ha minden megfelelően alakul, holnap megkezdődik a beépítés, és reméljük, megoldódik a műszaki probléma.”
A nyitókép illusztráció, fotó: HVG / Veres Viktor.
Forrás hvg.hu
