A hazai közéletben jelentős hullámokat kelthet az a nyílt levél, amelyet az egykori űrkutatásért felelős miniszteri biztos és a volt közigazgatási, területfejlesztési miniszter írt. Ferencz Orsolya és Navracsics Tibor a polgári, jobboldali médiában tapasztalt nagyarányú elbocsátások kapcsán keltette fel figyelmet egy közösségi médiában publikált levélben.
Ferencz Orsolya véleménye szerint elérkezett az a pillanat, amikor a konzervatív elit tehetősebb tagjainak erkölcsi kötelességük lenne mecénásként fellépni, és felelősséget vállalni a nehéz helyzetbe került családokért.
A nyílt levelet az alábbiakban közöljük, változtatás nélkül:
„Az utóbbi napokban a polgári, jobboldali médiában tömeges elbocsátások történnek, ami sok család megélhetését és emberi sorsát veszélyezteti.
Úgy gondoljuk, hogy nemcsak akkor kell patrióta módon képviselni a polgári értékrendet, amikor ez könnyű, hanem akkor is, amikor a helyzet nehéz. Sőt, ilyenkor kell igazán kitartani az értékeink mellett. A nemzeti tőkések a magyar vállalatok támogatásával elérték, hogy jelentős vagyonokra tegyenek szert. Sok esetben a nagytőkések viselkedése miatt a havi bérből élőknek, köztük a sajtó munkatársainak is meg kellett küzdeniük.
Ezért kijelentjük, hogy most kötelező, hogy segítsenek, és mecénásként támogassák a konzervatív média működését. Arra kérjük tehát a magyar nagytőke jobboldali értékeket fontosnak tartó képviselőit, hogy azonnal kezdjék el egy minőségi jobboldali médiaportfólió finanszírozását!
Ezen kívül elvárjuk, hogy az állásukat vesztett szakemberek részére azonnali munkalehetőségeket kínáljanak, és komolyan vállaljanak felelősséget a helyzetük megoldásában!
Dr. Navracsics Tibor
Dr. Ferencz Orsolya”
Forrás www.blikk.hu
