A győri Petz kórház kedden délután értesítette betegeit, hozzátartozóikat és látogatóikat, hogy a C3 épület hűtési rendszere meghibásodott. A C3 az intézmény 2013-ban átadott új szárnya, ahol többek között az onkológia, kardiológia, belgyógyászat és gyermekintenzív osztály található, és ötemeletes épületről van szó.
A kórház közlése szerint a klíma működése bizonytalanná vált, és azonnal megkezdték a hiba elhárítását. Jelezték, hogy a problémát már átadták a megfelelő fenntartóknak és műszaki szervezeteknek, a szükséges engedélyek rendelkezésre állnak, a szakszerviz pedig hamarosan elvégzi a diagnosztikát.
A szükséges alkatrészek megérkeztek, így arra számítanak, hogy szerdán sikerül helyreállítani a hűtési rendszert. A kórház addig ivóvizet biztosít a betegek és hozzátartozók számára.
A kórház hangsúlyozta, hogy a betegellátás biztonsága és folyamatossága a legfontosabb számukra, és mindent megtesznek a helyzet gyors megoldása érdekében, hogy a kellemetlenségeket minimalizálják.
Egy telex-olvasó, aki látogatóként járt a kórházban, arról számolt be, hogy délutánra meglehetősen meleg volt a kórteremben, de az ablakot nem tudták kinyitni, mert azt mondták nekik, hogy hamarosan beindul a klíma. „Amikor fél öt körül távoztunk, már elviselhetetlen meleg volt, mind a kórteremben, mind a folyosón” – mondta.
Néher András, Győr országgyűlési képviselője, reagálva a helyzetre, elmondta, hogy beszélt a kórház műszaki igazgatójával és főigazgatójával, valamint a minisztériummal is, és reméli, hogy a probléma szerdára megoldódik.
Forrás telex.hu
