Nagy Dávid nem kíván részt venni a Magyar Kétfarkú Kutya Párt vezetésének megújításában a társelnöki pozícióért, mivel a választási eredmények tükrében „nem lenne helyénvaló” – nyilatkozta a Népszavának. Hozzátette, hogy a 0,82 százalékos eredményért ő, és mások is felelősök.
A politikus jelezte, hogy Kovács Gergely, a XII. kerület polgármestere szintén nem indul újra, de nem tett említést arról, ki veheti át a Kutyapárt vezetését, illetve mi történik a másik társelnökkel, Döme Zsuzsannával.
A 1 százalék alatti választási eredmény következtében a Kutyapártnak vissza kell fizetnie az állami támogatást, amely 686 millió forintra rúg. Ennek egy részét, 166 milliót, nemrégiben átutaltak a Magyar Államkincstárnak, ezt közösségi adományozásból fedezték.
Nagy Dávid a Népszavának azt is mondta, hogy a következő hetekben elindítják a támogatói kampány második fázisát, amely során különleges akciókat is terveznek. A Kutyapárt jövőjével kapcsolatban megjegyezte, hogy a következő egy-két évben rendkívül nehéz lesz bármilyen ellenzéki mozgalmat vagy pártot létrehozni.
„Még mindig van Fidesz, és egy erős Tisza kommunikációban verhetetlen. Bármilyen lépést teszel, erőből le fogják nyomni” – fogalmazott.
Ugyanakkor kifejezte, hogy nem teljesen pesszimista, és nem tartja valószínűnek pártja megszűnését.
Forrás hvg.hu
