Videón kezdődik a Visegrádi Négyek gödöllői találkozója.

Videón kezdődik a Visegrádi Négyek gödöllői találkozója.

A Visegrádi Négyek (V4) miniszterelnökeinek budapesti csúcstalálkozóját komoly várakozások előzték meg. Az esemény hivatalos célja az együttműködés újjáélesztése, amely az utóbbi időben csökkent. A vezetők szeretnék megerősíteni az egykori erős regionális szövetség jelentőségét, amelyről Budapesten és Gödöllőn folytatnak eszmecserét.

A találkozón négy kormányfő, köztük Magyar Péter, Robert Fico, Andrej Babis és Donald Tusk arra törekszik, hogy összhangba hozzák lépéseiket az uniós döntéshozatalban. Emellett céljuk az együttműködés új impulzusokkal való feltöltése. Témáik között szerepel az energiapolitika, a gazdasági együttműködés és a biztonsági kihívások.

Magyar Péter kedden délután közzétette az első kapcsolódó videót közösségi oldalán, amelyen Andrej Babis cseh miniszterelnököt fogadja Gödöllőn a V4-találkozón. Hamarosan részletes információkkal jelentkezünk a további eseményekről.

Forrás www.blikk.hu