A sajtóértesülések szerint a Lounge Csoport bankszámláit a rendőrség és az adóhatóság intézkedései miatt zárolták és végrehajtás alá vonták. Továbbá, annak ellenére, hogy jelentős előlegeket már kifizettek, az alvállalkozók és munkavállalók kifizetései elmaradtak. A helyzet komolyságát jelzi, hogy a cég tulajdonosa nyilvános nyilatkozatában a felszámolás lehetőségét is felvetette – tájékoztatott a Belügyminisztérium.
A Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség (NRÜ) tegnap azonnali hatállyal megszüntette a Lounge Csoporttal kötött keretszerződéseit. A közlemény szerint, mint állami vállalat, az NRÜ feladata a rendezvények biztonságos lebonyolítása és a közpénzek védelme. A kialakult helyzet miatt nem tudták biztosnak tekinteni a szerződések teljesítését, így a közpénzek védelme érdekében a szerződéseket azonnali hatállyal felmondták.
Az NRÜ egyúttal arra kérte a Lounge Csoport érintett vállalatait, hogy rövid időn belül tájékoztassák a folyamatban lévő teljesítésekről és az előlegek felhasználásáról, valamint a kötelezettségeikről az alvállalkozók irányába.
A Belügyminisztérium és az NRÜ kiemelt figyelmet fordít az alvállalkozók és beszállítók helyzetének rendezésére is. Folyamatosan dolgoznak azon, hogy a keretszerződésekhez és a már lebonyolított eseményekhez kapcsolódó kötelezettségeket és kifizetetlen számlákat rendezni tudják, biztosítva ezzel a megfelelő megoldásokat az érintett alvállalkozók számára.
Az NRÜ és a Belügyminisztérium mindent megtesz annak érdekében, hogy a honi és nemzetközi rendezvények lebonyolítása a kialakult körülmények ellenére is folytatódhasson – zárult a közlemény.
Forrás www.origo.hu
