Ruff Bálint rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett.

Ruff Bálint rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett.

Állítsd be a Telexet megbízható forrásként!

Június 29-re és 30-ra, azaz hétfőre és keddre rendkívüli parlamenti ülés összehívását javasolta szerdán délelőtt Ruff Bálint, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, a házelnöknek. Az indítvány, amely Forsthoffer Ágnesnek készült és a parlament honlapján is elérhető, hat törvényjavaslatot tartalmaz, többek között:

a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetésére vonatkozó javaslatot, valamint azt, amely szerint a jövőben az egészségbiztosító átveszi a Batthyány-Strattmann László Alapítvány feladatát, amely az egyedi gyógyszertámogatási kérelmek elbírálásáért felelős. A képviselők a jövőben az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról is vitáznak majd.

Mivel az országgyűlés tavaszi ülése június 15-én zárult, a házszabály értelmében csak rendkívüli ülések keretében lehet parlamenti üléseket tartani nyáron. E héten hétfőn és kedden is ülésezett a parlament, ahol Magyar Péter mindkét napon felszólalt. Hétfőn bejelentette, hogy elindítják a Tisztítótűz műveletet, mivel a kormány célja, hogy megszabadítsa a magyarokat „a politikai és gazdasági maffiától”. Az Alaptörvény módosítására irányuló javaslatban kezdeményezik Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését, és tizenkét évre korlátoznák az országgyűlési képviselői mandátumot. A bírák kétharmada kérheti a Kúria és az OBH elnökének visszahívását. A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal vezetői pedig folyamatos rendőri védelmet kapnak.

Kedden megszavazták a médiatörvényt, amely tavaly betiltotta a gigaplakátokat, a gyűlöletkeltő reklámokat, valamint a kampányidőszakon kívüli politikai hirdetéseket.

Partnereinktől

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu