A nemzeti ünnepeken a budapesti hidakon lobogó zászlók díszítik a várost. Karácsony Gergely a Facebookon reagált arra, hogy néhány ember az Erzsébet hídra tűzött zászlókkal azt javasolják, hogy a Budapest Pride is nemzeti ünnepként legyen megünnepelve. A főpolgármester üdvözölte az ötletet, és elmondta, hogy a szombati felvonulás idején a hídon a nemzeti lobogó mellett Pride-zászlók is lesznek.
A fővárosi önkormányzat szivárványos zászlókat helyezett ki az Erzsébet hídra a Pride-hétre készülve, hiszen a felvonulás útvonala is erre vezet majd június 27-én. Ezután egy férfi azonban eltávolította az összes zászlót, és a Dunába dobálta őket. A rendőrség azonosította őt, és rongálás miatt eljárást indított. Novák Előd bejelentette, hogy hajlandó kifizetni a férfi büntetését, emellett pedig a „Közbátorságért díjat” is át szeretné adni neki a családi büszkeség menetén, július 11-én.
A cikk nyitóképe a tavalyi Pride-felvonuláson készült.
Forrás hvg.hu
