Magyar zászlókat helyeztünk el a Mi Hazánk Ifjaival az Erzsébet híd minden zászlótartójába, mert Budapest mindenkié! – tette közzé Novák Előd, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője és alelnöke közösségi oldalán. Szerinte elfogadhatatlan, ha bármely párt vagy politikai csoport zászlaja megjelenik a hídon, és az LMBTQ-közösséget is ebbe a kategóriába sorolja.
A fővárosi önkormányzat szombaton szivárványos zászlókat tűzött ki az Erzsébet hídra, mert a budapesti Pride felvonulás idén is ezen az útvonalon halad majd június 27-én. Vasárnap egy férfi azonban leszedte az összes zászlót, és a Dunába dobta őket. A rendőrség később azonosította őt, és rongálás miatt eljárást indított ellene. Novák Előd bejelentette, hogy kész kifizetni a férfi büntetését.
Karácsony Gergely főpolgármester az eseményekre reagálva hétfőn közölte, hogy a Pride idejére pótolják a zászlókat. Novák tetteivel kapcsolatban emlékeztetett, hogy korábban ő is leszedett egy szivárványos zászlót a városházáról, de végül belenyugodott, hogy az immár a városháza dísze. Karácsony az Erzsébet híd esetében is hasonló helyzetre számít.
Forrás hvg.hu
