A fonyódi önkormányzat egyik képviselője megerősítette, hogy szerdán letartóztatták Hidvégi Józsefet, a város volt polgármesterét, aki a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával áll a középpontban. A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a nyomozás a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft.-vel kapcsolatos színlelt szerződések miatt indult.
A nyomozás során eddig két gyanúsítottat letartóztattak, és szerdán további két személyt hallgattak ki. Az egyiküket őrizetbe vették és a letartóztatását is kezdeményezték. A hatóságok egyelőre nem közöltek további részleteket az ügyről.
A bíróság a közelmúltban 30 napra letartóztatta a városüzemeltetési cég ügyvezetőjét és egy hozzátartozóját. A gyanú szerint gazdasági csalás és pénzmosás miatt folyik eljárás, és a 2019–2024 közötti időszakban különféle szerződések révén jelentős összegek tűntek el közpénzekből zöldterület-gondozás, strandüzemeltetés és jogi tanácsadás címén.
Németh Helga, az önkormányzat független képviselője és az ügyet vizsgáló bizottság elnöke megerősítette, hogy az újabb letartóztatott gyanúsított a cég leváltott vezetője, míg szerdán Hidvégi került őrizetbe. Elmondta, hogy az önkormányzati választások után többen javasoltak egy vizsgálóbizottság felállítását, hogy feltárják a korábbi öt év pénzügyi ügyeit. Mivel a képviselő-testület ezt nem támogatta, a pénzügyi bizottság tagjai sajátos módon kezdtek el vizsgálódni.
A vizsgálat során körülbelül 150–300 millió forint közpénz sorsa merült fel, amely miatt a hűtlen kezelés gyanúja vetődött fel. A bizottság tavaly év végén benyújtott 70 oldalas jelentését a képviselő-testület nem fogadta el, így a bizottság a hatóságokhoz fordult.
A képviselő hozzátette, hogy a nyomozás során már korábban is érkeztek névtelen bejelentések az üggyel kapcsolatban. Jelenleg úgy tűnik, hogy a folyamat további személyeket és nagyobb összegeket is érinthet.
Erdei Barnabás polgármester az ügy kapcsán sajnálatát fejezte ki, és kijelentette, hogy nem kap részletes tájékoztatást a folyamatban lévő eljárásról. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a városüzemeltetési cég korábbi vezetőjét letartóztatása után azonnal visszahívták, és új vezetőt neveztek ki, így a közterületek és strandok működtetése zavartalan maradt.
Forrás 24.hu
