Fotó: Unsplash/Bill Oxford
Rendőrök kihallgatták és gyanúsítottként előállították Fonyód korábbi fideszes polgármesterét, Hidvégi Józsefet, valamint fiát – értesült a Népszava. Az információt a somogyi főügyészség is megerősítette. Hidvégi őrizetbe került, míg fiát elengedték.
Egy héttel ezelőtt a fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Kft. (VÜSZ) teljes vezetését is kihallgatták, és több embert őrizetbe vettek. A Népszava szerint a cég ügyvezetőnőjét és egyik hozzátartozóját 30 napra letartóztatták. A gyanú az ügyvezető esetében különösen nagy értékre, folytatólagosan, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett gazdasági csalás, míg a társánál a pénzmosás gyanúja is felmerült.
Az eljárás a korábbi fideszes városvezetés alatt kötött, közel 300 millió forint értékű gyanús rokoni szerződésekkel és kifizetésekkel kapcsolatos. A bonyolult ügy részletei egy pénzügyi átvilágítás révén kerültek napvilágra, amelyet a helyi ellenzéki képviselők kezdeményeztek. Németh Helga, ellenzéki önkormányzati képviselő elmondta, hogy a vizsgálat kifejezetten Hidvégi József utolsó polgármesteri ciklusára, 2019 és 2024 között összpontosít. A Népszava információi szerint 150-300 millió forintnyi önkormányzati kifizetés lehetett gyanús. A legfőbb kedvezményezettek között a volt polgármester és a cég vezetőjének rokonai szerepeltek, akiket zöldterület karbantartására, strandüzemeltetésére és jogi tanácsadásra kifizetett összegek érintettek.
Forrás hang.hu
