Újpest FC: Az elnök szerint a stadion építése technikai döntés.

Újpest FC: Az elnök szerint a stadion építése technikai döntés.

A Mol a jövőbeni együttműködés iránti elkötelezettségét hangsúlyozta az Újpest FC-vel, amelyről Ratatics Péter, a klub elnöke adott tájékoztatást szerdán. Ezt azután közölték, hogy kiderült, a beruházó június 8-tól kérte az új stadion építési engedélyének eljárásának felfüggesztését.

A közleményben az szerepel, hogy ők kezdeményezték az építési engedélyezési eljárás felfüggesztését. Azt mondták, ez egy technikai döntés, amely célja a projekt körüli szabályozási bizonytalanságok és a környezetvédelmi, engedélyezési folyamatok tisztázása.

Nagy Dávid, a Magyar Kétfarkú Kutyapárt önkormányzati képviselője számolt be a munkálatok megszakításáról, megosztva a felfüggesztést igazoló dokumentumokat is. Hozzátette, hogy meglepő, hogy a beruházó korábban az építkezést sürgette.

Ratatics Péter kiemelte, hogy mint felelős tulajdonos és beruházó, a városrész fejlesztéséhez stabil szabályozói környezet és szakmai keretek szükségesek, amelyhez az önkormányzat és a kormány támogatására van szükség.

Forrás hvg.hu