Őrizetbe vették Fonyód ex-fideszes polgármesterét.

Őrizetbe vették Fonyód ex-fideszes polgármesterét.

A Népszava szerint szerdán őrizetbe vették Hidvégi Józsefet, Fonyód korábbi fideszes polgármesterét, valamint fiát is kihallgatták gyanúsítottként. Fiát később szabadon engedték. Az ügyészség megerősítette az értesüléseket, és később döntenek arról, hogy indítanak-e letartóztatási eljárást az expolgármester ellen.

Az intézkedések hátterében az áll, hogy a hatóságok már 2025-ben elkezdték vizsgálni a fonyódi önkormányzati cég, a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Kft. működését. A rendőrség többször ellenőrizte a céget, és tavaly nyáron jelentős mennyiségű iratot foglaltak le. A nyomozás a 2019–2024 közötti időszakban elkövetett illegális számlázásokkal és kifizetésekkel foglalkozik, amelyek az egykori polgármester utolsó ciklusához kapcsolódnak.

A gyanú szerint a cég éves költségvetése, amely több százmillió forint, az év végére gyakran kiürült, holott papíron jelentős összegnek kellett volna megmaradnia.

2026 elején egy önkormányzati vizsgálóbizottság is foglalkozott az üggyel, és úgy tűnik, hogy 150–300 millió forint kifizetése vitatható, amelyek a volt polgármesterhez köthető személyekhez érkeztek különböző szolgáltatások ellenében. A fideszes többségű képviselő-testület nem fogadta el a bizottság jelentését, és korlátozták a dokumentum nyilvánosságát.

A hatóságok korábban letartóztatták a cég ügyvezetőjét és egy rokonát, akiket különösen nagy értékű gazdasági csalással és bűnszövetségben elkövetett bűncselekményekkel gyanúsítanak, és az egyik esetben pénzmosás is felmerült.

Forrás 24.hu