Lázár János nem lát problémát a kormány által javasolt mandátumkorlátozásokkal kapcsolatban, sőt, azt javasolja, hogy a társadalom véleményét is vegyék figyelembe ebben a kérdésben. A volt miniszter azt is hozzátette, hogy nem fél a „Tisztítótűz” művelettől, és készen áll az elszámoltatásra.
Magyar Péter több fontos bejelentést tervezett az Országgyűlés közelgő ülésén. A legfontosabb javaslat, amelyet a miniszterelnök ismertetett, az, hogy 12 évben, tehát összesen három ciklusban korlátoznák a parlamenti képviselők megbízatási idejét. Ez a lépés gyakorlatilag „lefejezné” a Fidesz és KNDP frakcióját. Később a kormányfő említette, hogy egy olyan javaslat is szóba került, amely mindössze nyolc évre csökkentené a képviselők mandátumát, ami szinte mindenkit eltávolítana a parlamentből 2030-ra, kivéve a Tisza Párt politikusait. Magyar Péter emellett bejelentette a „Tisztítótűz” műveletet is, amelynek célja az utóbbi évek korrupciós ügyeinek felderítése és a felelősök elszámoltatása.
„Nem tartom ördögtől való dolognak, főleg akkor, ha erről egy értelmes párbeszéd folyna, amely megmutatná, hogy a társadalom többsége támogatná-e, hogy egy miniszter, államtitkár vagy polgármester csupán meghatározott ideig foglalkozhasson a hivatalával” – beszélt Lázár János, a Fidesz országgyűlési képviselője a 24.hu-nak, aki 2002 óta tagja a parlamentnek.
A volt kancelláriaminiszter, aki az utolsó négy évben az építési és közlekedési tárcát irányította, az elszámoltatással kapcsolatban nyilatkozott, kijelentve, hogy ez vendetta, amelynek szívesen áll elébe, és várja, hogy egyszer rá is sor kerüljön.
Lázár János elmondta, hogy egy évre vállalta a képviselőséget a parlamentben, és azt követően elköszön a törvényhozástól, bár még nem tudja, mivel fog foglalkozni utána.
„51 évesen jó dolog belevágni a bizonytalanba” – tette hozzá az ellenzéki politikus.
Forrás www.blikk.hu
