„A kinevezéssel szembeköptek minket” – Nemcsok Dénes ügyében

„A kinevezéssel szembeköptek minket” – Nemcsok Dénes ügyében


Már több mint 1700-an írták alá azt a petíciót, amely azt kéri a magyar kormánytól, illetve Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési minisztertől, hogy vizsgálják felül Nemcsok Dénes kinevezését, és mentsék fel tisztségéből, mivel a kinevezését követő napokban a munkavállalók és korábbi kollégák részéről példátlan felháborodás és bizalomvesztés alakult ki. A leírás szerint számos jelenlegi és korábbi munkavállaló számolt be olyan vezetői magatartásról és döntésekről, amelyek szerintük rombolják a munkahelyi légkört, csökkentik a dolgozói elkötelezettséget és növelik a felmondások kockázatát.

A Telex emlékeztet arra, hogy Nemcsok Dénes június közepén kapta meg a Tisza-kormány Vidék- és Településfejlesztési Minisztériumának államtitkári pozícióját, valamint a Nemzeti Fejlesztési Központ (NFK) felügyeletét.

Ez a lépés azonban kiverte a biztosítékot az ott dolgozóknál, ugyanis Nemcsok Dénes nemcsak hogy kötődött az Orbán-kormányhoz, de egy meglehetősen toxikus légkört teremtett.

Az egykori és jelenlegi munkavállalók többek között általános elégedetlenségről, befagyasztott bérekről és rugalmatlan munkaidőről számoltak be. Többen pedig kifogásolták, hogy a home office-t is elvette tőlük.

A kezdeményezés élére az NFK egyik munkatársa, Luca állt, aki a lapnak elárulta, csak az idei évben több mint húszan mondtak fel az NFK-nál, mivel mind Nemcsok Dénes, mind a tavaly az EFOP-KEHOP-IKOP Irányító Hatóság főigazgatójának kinevezett Bicsák Krisztina is félelemkeltően lépett fel. 

Mind az 1604 aláíró nevében mondhatom, hogy azért szavaztunk a Tiszára, hogy a Nemcsokhoz hasonló vezetőket soha többé ne kelljen elviselnünk. A kinevezésével szembeköptek minket

– fogalmazott Luca, miközben az NFK egyik nagyobb irányító hatóságának munkatársa szerint érthetetlen, hogy a Tisza-kormány nem talált mást a pozícióra. Ő is hasonlókról számolt be, Nemcsok Dénes kapcsán pedig egyenesen azt mondta, hogy híres az embertelenségéről.

 A Telex megkereste az államtitkárt, aki úgy reagált, hogy nem neki, hanem a minisztériumnak kell kommentálnia a petíciót. Leszögezte, beszélni szeretne a kollégáival, és reméli, hogy hamarosan nyugvópontra jut az ügy. Ám jelezte, a home office visszavonása miatt biztosan nem fog lemondani, az egyéb sérelmekről pedig nincs tudomása. Nemcsok Dénes örül annak, hogy a Tisza-kormány azt gondolja, hogy szakmailag meg tudja oldani a problémát. „Azt hiszem, hogy ha valaki segíthet abban, hogy hazakerüljenek Magyarországra az EU-s pénzek, és a feladatra felkérést kap, akkor segítenie kell” – jelentette ki.