Ferencz Orsolyát nem hívták meg a magyar űrkutatási ünnepre.

Ferencz Orsolyát nem hívták meg a magyar űrkutatási ünnepre.


Kedden nyílt levélben szólította fel a magyar nagytőkéseket a konzervatív média megmentésére Navracsics Tibor korábbi miniszter és Ferencz Orsolya volt űrkutatási biztos. Szerintük a jobboldali sajtóban zajló elbocsátások családok megélhetését sodorják veszélybe, ezért a nemzeti tőkéseknek most kötelességük finanszírozni a konzervatív médiát, és munkát biztosítani az állásukat vesztett szakembereknek.

A nyílt levelet követően Ferenc Orsolya az Egyenes beszéd műsorának vendége volt, ahol többek közt a Fidesz média jelenével és jövőjével kapcsolatban mondta el meglátásait Rónai Egonnak.

Ferenc Orsolya elmondta, hogy nagyon sokan értenek egyet, sok jobboldali sajtóban dolgozó ember megköszönte az ő, valamit Navracsics Tibor kiállását. „Arra a jelenségre hívtuk fel a figyelmet, hogy az előző ciklusok alatt jól lehetett vagyonokat szerezni, meggazdagodni, akkor a mecenatúra ne álljon távol” – mondta.

Amikor ennyire monolittá válik egy kommunikációs irány, vagy ennyire kritizálhatatlanná, és úgy általában a Fideszen belül elfogyott a kritikai lehetőség tere, annak lett az eredménye az, amit április 12-én láttunk az eredményjelzőn

– mutatott rá. Ferencz Orsolya szerint a párton belüli visszacsatolás hiánya, illetve az, hogy a bírálatot sokan sértésként kezelték, hozzájárult a vereséghez.

Szóba került Stumpf István volt alkotmánybírónak azon kongresszusi a kijelentése is, amely szerint a korrupció „a miniszterelnök asztaláig ért”. Ferencz Orsolya erre azt mondta: örült annak, hogy Stumpf István „higgadtan és józanul, de kristálytisztán” beszélt bizonyos jelenségekről. Szerinte egy országot vezető kormányzatnak el kell tudnia számolni ezekkel az ügyekkel, és nem lehet őket megkerülni

Arra a kérdésre, hogyan tovább a Fidesz, Ferencz Orsolya azt válaszolta: nem tudja, ez ki fog alakulni, és időt kell hagyni a közösségnek. A párt kongresszusáról azonban azt mondta, csalódást keltő volt számára és sok más ember számára is. Külön említette Orbán Viktor beszédét, illetve a kongresszushoz kapcsolódó röpiratot is, amelyben szerinte több olyan állítás szerepelt, amellyel nem ért egyet.

Ha már a hübriszt és az anyagelvűséget elővettük, akkor talán nem a keresztény értelmiségre vonatkoztatható ez a két kifejezés elsődlegesen

– mondta, helyeslően utalva L. Simon László ugyancsak fideszes expolitikus egy minapi nyilatkozatára, aki ezt üzente Orbán Viktornak.

Fidesz jövője

A Fidesz jövőjét, a közösséget illetően elmondta, hogy időt kell hagyni, és ismét hangsúlyozta. hogy a kongresszus csalódást okozott számára.

A műsorban szóba került annak az évfordulója, hogy mai napon egy éve indult a világűrbe Kapu Tibor. Ferenc Orsolya elmondta hogy ünnepel és nagyon büszke, hogy ez egy „nemzetegyesítő küldetés lett”. Az egykori fideszes képviselő azonban elárulta, hogy a csütörtöki hivatalos ünnepségre a szervezők kérésre nem kapott meghívót. Tanács Zoltán bejelentésére, vagyis arra, hogy Kapu Tibor fogja vezetni a Tisza-kormány által újjászervezett magyar űrügynökséget is reagált. Mint mondta, örül ennek, és megjegyezte, hogy azért dolgoztak, hogy ez a terület ilyen „ikonikus emberekkel” gazdagodjon. Úgy látja, az elmúlt években befektetett munka jó alapként szolgál majd. 

Arra kérdésre, hogy van-e pártja elmondta, hogy neki hazája van. „Hazám van, meg értékrendem, meg elveim, ezek a legfontosabbak” – jegyezte meg.

Ferencz Orsolya és Navracsics Tibor nyílt levélben kérték a magyar nagytőkéseket, hogy segítsék a leépítésekkel sújtott konzervatív médiát és támogassák az állásukat vesztő szakembereket. Ferencz szerint a jobboldali sajtó túlzottan egyszínűvé és kritikátlanná vált, ami hozzájárulhatott a választási vereséghez. Az egykori politikus azt is kijelentette, hogy számára nem egy párt, hanem a hazája és az értékrendje a legfontosabb.