A Budakörnyéki Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki hamis euróval fizette ki egy autó vételárát – jelentette be a Pest Vármegyei Főügyészség.
A vádirat szerint a kunszentmiklósi férfi 2025 júliusában jelentkezett egy hirdetésre, amelyben az eladó egy személygépkocsit kínált eladásra. Az ügyfél este érkezett a gyáli lakcímre, hogy megtekintse a járművet.
A vételárban való megegyezés után a vádlott azt állította, hogy csak euróval tud kifizetni, mire az eladó nem tiltakozott, így a férfi 11 hamis 50 eurós bankjegyet adott át az autóért, ráadásul még 10 ezer forintot is kapott vissza az eladótól.
Miután átverte az eladót, a férfi átszerelte a gépkocsit egy másik autó rendszámtáblájára, majd elhagyta a helyszínt. Az eladó másnap vette észre, hogy a bankjegyek hamisítványok, mivel hiányzott róluk a biztonsági fémszál, ezért feljelentést tett a rendőrségen.
A Budakörnyéki Járási Ügyészség az már börtönbüntetését töltő vádlottat pénzhamisítással és az egyedi azonosító jellel való visszaéléssel vádolja. A férfi bűnösségéről a Budakörnyéki Járásbíróság fog határozni.
Forrás 24.hu
