Péter bosszút tervez Sulyok ellen lemondás miatt.

Péter bosszút tervez Sulyok ellen lemondás miatt.

Az egész helyzet Tiszának a köztársasági elnöki hivatallal kapcsolatos hozzáállása nagyon érdekes. Sulyok Tamást már hetek óta támadják, mivel azt mondják, hogy nem képviselte a nemzet egységét, ezért nem volt alkalmas erre a feladatra. Ezzel szemben Magyar Péter kifejezte, hogy a Tisza-kormány egyik tagja esetleg köztársasági elnök lehet – mutatta be Dornfeld László az Origónak. Az Alapjogokért Központ vezető elemzője hangsúlyozta, hogy nem érti, hogyan lehetne egy kormánytag képes a nemzet egységét megjeleníteni, hiszen az egyértelműen egy politikai irányhoz kapcsolódik.

Magyar Péter olyan elvárásokat állít a köztársasági elnöki tisztséggel szemben, amelyeket ő maga később nem tart alkalmazandónak, mondta Dornfeld László. Rávilágított, hogy ez a kettős mérce tovább gyengíti Magyarország közjogi stabilitását, ami gyorsan alkotmányos válsághoz vezethet.

Magyar Péter azt is bejelentette, hogy javasolják, hogy azok a köztársasági elnökök, akik nem töltötték ki a ciklusukat, ne kapjanak élethosszig tartó juttatásokat, amivel Sulyok Tamás ellen bosszút állít, amiért nem mondott le. Megemlítette, hogy az elmúlt 16 évben más köztársasági elnökök is voltak, akik nem fejezték be a mandátumukat, így míg például Áder János jogosult lenne a juttatásokra, addig Schmitt Pál, Novák Katalin és esetleg Sulyok Tamás nem.

Dornfeld László kiemelte Novák Katalin szerepét, aki különösen érdekes, mivel Magyar Péter politikai belépése szorosan összefügg Novák Katalin korábbi kegyelmi ügyével. A jelenlegi miniszterelnök akkor támogatta Sulyokot, most viszont büntetést javasol, ami számára ellentmondásos helyzetet teremt. Kiemelte, hogy Magyar Péter számára a pillanat dominál, és a javaslat fő célja mégis Sulyok Tamás megbüntetése, míg a többi csak mellékes veszteség.

Forrás www.origo.hu