Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
A kormány döntése alapján a pedagógusok számára visszamenőlegesen járó béremelésről számolt be a csütörtöki Magyar Közlöny. Az emelés 2026 elejétől lép életbe, és tízszázalékos mértéket jelent, amelyhez most még egy 0,4 százalékpontos növekedés is társul, ami havi néhány ezer forintot jelent a pedagógusok bérében.
Az augusztusi hónapban a tanárok egy összegben kapják meg a januárig visszamenőleges béremelést – az erre vonatkozó rendelet július 1-jén lép hatályba. A rendelet értelmében az alapilletmények sávjai is változnak, amelyek bruttó összegei az alábbiak szerint alakulnak:
- Gyakornok: 707 ezer forint 2026-ban.
- Pedagógus I.: 720 ezer forinttól 1 406 ezer forintig.
- Pedagógus II.: 727 ezer forinttól 1 496 ezer forintig.
- Mesterpedagógus: 787 ezer forinttól 1 797 000 forintig.
- Kutatótanár: 918 ezer forinttól 1 938 000 forintig.
- Szakképzésben tanító tanárok: legkevesebb 778 ezer forint.
A korábbi kormány azért kezdte meg a pedagógusi bérek emelését, mert az Orbán-kormány az uniós helyreállítási alap legújabb módosított elköltési tervében vállalta, hogy fokozatosan növelni kell a pedagógusok átlagbérét, elérve a diplomás átlagbér 80%-át. Ezt kezdetben több EU-forrásból támogatták, a cél pedig 2024-re elérni a 80%-ot, amikor 32,2%-os emelés várható a pedagógusoknál.
Forrás telex.hu
