A Terrorelhárítási Központ (TEK) általános főigazgató-helyettese összehívta a Terrorellenes Koordinációs Bizottságot, ahol a szakértők áttekintették a biztonsági helyzetet. Javasolták Magyarország terrorfokozatának 3-as (közepes) szintre történő módosítását, amire a belügyminiszter döntést hozott, így a terrorfokozat eddigi 2-es (magas) szintről 3-as (közepes) szintre csökkent.
A bizottsági ülésen a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek részletesen elemezték az országot érintő aktuális biztonsági kockázatokat, valamint a nemzetközi információcseréből származó adatokat. Az elemzés kimutatta, hogy a korábban elrendelt szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása már nem indokolt, így a terrorfokozat csökkentése indokolt.
A bizottság ajánlását követően Pósfai Gábor, Magyarország belügyminisztere elrendelte a terrorfokozat módosítását, így mára a 3-as, azaz közepes szintű terrorfenyegetettség lépett életbe.
A rendvédelmi és nemzetbiztonsági szervek a csökkentett fokozat mellett is folyamatosan figyelemmel kísérik a biztonsági helyzetet, és a jogszabályoknak megfelelően biztosítják az állampolgárok és a kritikus infrastruktúrák védelmét. (MTI)
Forrás 24.hu
