Lánczi Tamás a külföldi hálózatok leleplezését mesteri teljesítménynek tartja.

Lánczi Tamás a külföldi hálózatok leleplezését mesteri teljesítménynek tartja.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke, Lánczi Tamás a Facebookon fejtette ki véleményét, miszerint Brüsszel rendelte el a nemzeti szuverenitás védelméről szóló törvény eltörlését. Kifejtette, hogy az Európai Bizottság már a törvény megszületése előtt is ellene volt, később pedig kötelezettségszegési eljárást indítottak. Lánczi szerint a valódi probléma nem a hivatal létezésével van, hanem a magyar függetlenséggel, amit a hivatal védeni igyekszik a külföldi beavatkozásokkal szemben.

Rámutatott, hogy a hivatal az elmúlt két évben sikeresen leleplezte a külföldről támogatott hálózatot, amely politikai beavatkozásokat végzett a magyar közéletben, nyomásgyakorlással és dezinformációval. Úgy véli, hogy bár egy állami szerv megszüntethető, a szuverenitás eszménye soha nem tűnhet el a magyar patrióták szívéből, ezért mindig lesznek olyanok, akik harcolnak a szuverenitásért.

Melléthei-Barna Márton, a Tisza frakcióvezető-helyettese kedden indítványozta a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését, mondván, hogy a hivatal valójában nem lát el közfeladatot, csupán politikai nyomást gyakorolt. A Fidesz ellenzi a hivatal eltörlését, közleményükben pedig azt állítják, hogy a Tisza-kormány lépései fokozatosan csökkentik Magyarország szuverenitását.

Forrás 24.hu