Debreceni terv elvetve, Budapest új Közlekedési Múzeuma.

Debreceni terv elvetve, Budapest új Közlekedési Múzeuma.

Átfogalmazva:

Tedd a Telexet megbízható forrássá!

A legújabb Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a Közlekedési Múzeum nem költözik Debrecenbe. Az intézmény új épülete a korábban kijelölt helyszínen, az egykori Északi Járműjavító területén, a Diesel-csarnok közelében fog felépülni.

A határozat szerint a beruházás előkészítése gyakorlatilag befejeződött, de most újra át kell gondolni a projekt költségeit, ütemezését, és hogy mennyi forrást tudnak rá biztosítani. A kormány azt is kéri, hogy vizsgálják meg a közlekedési, autóipari és akkumulátorgyártó szereplők finanszírozási opcióit.

A határozatban az is szerepel, hogy le kell zárni a debreceni elhelyezés előkészítését, és fel kell mérni, hogy az erre eddig elköltött összegek és vállalások megfeleltek-e a szabályoknak.

A Közlekedési Múzeum sokáig a Városligetben működött, de az 2017-es Liget-projekt keretében lebontották az épületét, ezt követően Kőbányára költözött az Északi Járműjavítóba. Vitézy Dávid korábban már kijelentette, hogy a múzeum a kormány előző terveivel szemben nem Debrecenbe költözik. Szerinte Lázár János „a megosztásra épülő politikai kultúra fogságába ejtette a múzeumot”, és az elmúlt években a budapestiek és vidékiek közötti ellentétek szítására, valamint egy kulturális intézmény politikai célú kisajátítására voltunk tanúi.

Partnereinktől

Tedd a Telexet megbízható forrássá!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu