A miniszterelnök megosztotta a Hvg.hu cikkét, amelynek címe: „Aranykonvoj: Orbán Viktor szerepét is vizsgálja az ügyészség egy dokumentum szerint”. A cikk alapján a Fővárosi Nyomozó Ügyészség nyomozást folytat fogva tartás és hivatali visszaélés gyanúja miatt. Egy másik megjegyzésében a kormányfő azt kérdezte: „Ha nem hallgatták ki, miért nem?”
A miniszterelnök bejegyzésében egy „kiszivárgott iratra” tett utalást. Csütörtök délután a 444.hu egy állítólagos ügyészségi dokumentumról számolt be, amelyben Orbán Viktor volt miniszterelnök és Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ volt főigazgatója is szerepel, mint a lényegi döntéseket hozó személyek. A portál szerint a dokumentum említi Farkas Örs volt államtitkárt és Demeter Tamást, a NAV korábbi bűnügyi és rendészeti elnökhelyettesét is a döntéshozók között.
A csütörtöki kormányinfón is téma volt az ukrán aranykonvoj ügye. Magyar Péter megjegyezte, hogy az ügyészségtől azt várja, tájékoztassák a nyilvánosságot arról, hogy a megfelelő személyeket kihallgatták-e az aranykonvoj-ügyben. Szerinte az Alkotmányvédelmi Hivatal, az Információs Hivatal, a NAV, a TEK és az ügyészség egymásra mutogatnak az ügy kapcsán, de az utasítások valójában sokkal magasabb szinten születtek. A miniszterelnök szerint már hetek óta utasít egy ügyészi szerv a másikra konkrét nevekkel, hogy végezzenek kihallgatásokat, és erről kéne a nyilvánosságot tájékoztatni, hogy folyamatban vannak-e ezek vagy ha nem, miért nem. Magyar véleménye szerint a nyomozó főügyészség vezetőjének távozása sem véletlen, mert súlyos konfliktek vannak a szervezeten belül. A miniszterelnök üzenete a legfőbb ügyésznek az volt, hogy ha nem tudja megszabadítani a szervezetet a fideszes befolyástól, akkor távozzon. A 24.hu kérdésére válaszolva a kormányfő arra is felhívta a figyelmet, hogy érdemes lenne Orbán Viktort megkérdezni arról, miért tartózkodott a TEK bázisán az aranykonvoj elleni akció napján.
Forrás hang.hu
