Mi volt a társadalompolitika? Karmelitát nem foglalkoztatja.

Mi volt a társadalompolitika? Karmelitát nem foglalkoztatja.

Bódis Kriszta, a társadalompolitikai stratégiáért felelős kormánybiztos szerdán Krug Emília Szinten túl című műsorában nyilatkozott. Beszélt Parlamenti tapasztalatairól, Pócs János vádjairól és a Tisza Szigetek jövőjéről. Elmondta, hogy halláskárosodása miatt egy speciális eszközre is szüksége van, amelyet a stúdióba is hozott. „Fontos, hogy merjünk nyíltan beszélni a gyengeségeinkről” – hangsúlyozta.

Az eddigi parlamenti munkájával kapcsolatban Bódis kifejtette, hogy nem tekinti Magyar Péter rezzenéstelen arckifejezését pókerarcának, mert lehet, hogy csak koncentrál vagy éppen gondolkodik. Kiemelte, hogy igyekszik tiszteletben tartani a közönséget azzal, hogy nem mutatja ki érzelmeit.

Bódis elmondta, hogy parlamenti tapasztalatai új élmények számára, mivel újoncként nem volt mihez viszonyítania. Szerinte a történelmi jelentőségű helyzetben éreznie kell, hogy az emberek közül érkezett, nem a hatalom élén áll. A parlamenti vita során ugyancsak aggasztja őt, ahogyan az új ellenzék helyzete alakul, és úgy véli, sokan még a gyászreakciók fázisában vannak.

Bódis rámutatott a dezinformációs világ problémáira is, amelyet a volt kormánypártok hoztak létre, és amely szerint i a szereplők egy nem létező valóságot hisznek el. Szerinte a jelenlegi politikai rendszerben az erőszak és a manipuláció dominál, a bántalmazó és bántalmazott kapcsolatára hasonlítva.

Azt is hozzátette, hogy szeretne szakpolitikai diskurzusokat folytatni, de a politikai környezet ezt nehezíti, mivel az ellenzék nem fogadta el vereségét. Bódis célja az, hogy a népi harag mederben maradjon, és a gyűlölet ne uralja el a politikai diskurzust.

Az elszámoltatást célául kitűző Tisztítótűz művelet kapcsán Bódis elmondta, hogy a társadalmiasítás folyamata zajlik, és sürgeti a jogállamiság visszaállítását. A jövőbeni szerepéről szólva részletezte, hogy nem azért nem lett miniszter, mert korábban kritizálta a kampányt, hanem mert figyelmen kívül hagyták a társadalompolitikai vízióját.

Bódis konkrét ügyek mentén közelíti meg feladatát, és a kórházban ragadt csecsemők problémáját említette példaként. Kiemelte, hogy az intézmények közötti kapcsolattartás javítására fókuszálnak. Bódis hangsúlyozta, hogy ha a kormány „rabulejti az országot”, akkor elengedhetetlen az elszámoltatás, hogy ne maradhassanak hatalomban a korábbi vezetők.

Bódis a Zsolti bácsi-ügyről is beszélt, amelyben Pócs János vádolta meg. Bódis szerint a gyermekvédelmi szakember, aki beszélgetett a gyerekkel, megfelelő lépéseket tett a helyzet kezelésére.

A teljes interjút megtekintheti a videóban.

Forrás telex.hu