Kohán Mátyás: Szívem vérzik, 60 munkatárs távozik a Mandinertől.

Kohán Mátyás: Szívem vérzik, 60 munkatárs távozik a Mandinertől.

Évek óta fennálló problémákról esett szó, de a helyzet változatlan

A szerző emlékeztet arra, hogy a jobboldali médiában régóta ismert gondokat jelentettek a párhuzamosságok, a fenntarthatatlan szerkesztőségi felépítések és a kreatív megújulás hiánya. Mint fogalmaz, sokan már évekkel ezelőtt szükségesnek tartották a reformokat, ennek ellenére a rendszer továbbra is változatlan maradt. Szerinte a jelenlegi helyzet részben ennek a halogatásnak a következménye.

„Nagyon jól emlékszem egy beszélgetésemre fiatal újságíróként (…) és arra, hogy miként áll a jobboldali média” – tette hozzá, hangsúlyozva, hogy az évek során a szükséges reformok helyett inkább a megszokás irányította a rendszert.

Kohán Mátyás, a Mandiner szerzője kritikával illette azokat, akik csupán egzisztenciális okok miatt, meggyőződés nélkül dolgoztak a rendszerben.

Az értékteremtő újságírók kerülhetnek a legnehezebb helyzetbe

A publicista kiemelte, hogy azok a kollégák, akik szakmai meggyőződésből, az olvasók kiszolgálására törekedve dolgoztak a jobboldali médiában, most különösen nehéz helyzetbe kerültek. Az írás egyben bírálja azokat is, akik a szerző szerint pusztán anyagi okokból dolgoztak, hozzájárulva ezzel ahhoz, hogy a jobboldali médiáról kedvezőtlen kép alakuljon ki.

„A Mandiner értékes maradt, az érték mindvégig megmaradt azok számára, akik még itt vannak, és azok számára is, akik most távozni kényszerültek” – jelentette ki Kohán, míg reményét fejezte ki, hogy a lap képes megőrizni szakmai identitását a nehézségek ellenére is. A következő időszakot pedig átmeneti, bizonytalan és komoly kihívásokkal teli időszaként jellemezte, amelyben a Mandiner szerkesztősége újra megküzdhet olvasói és támogatóik bizalmáért.

Forrás www.origo.hu