Szijjártó Péter a kormányzati propaganda támogatására létrejött Megafon csapatával (Fotó: Szijjártó Péter / Facebook)
A Media1 értesülései szerint pénteken befejeződik az utolsó Megafon-alkalmazott munkaviszonya is a Fidesz által irányított propagandaközpontnál. Egy távozó munkatárs elmondása alapján a folyamat április közepén egészen más irányban indult: április 12-én este, a Fidesz választási veresége napján Dukász Magor, a Megafon egyik főszereplője, a belső körben még arról tájékoztatott, hogy folytatják a munkát. Az is megerősítette a folytatás látszatát, hogy Orbán Viktor a választási vereség után a Patriótának adta az első interjúját. A Megafon Facebook- és YouTube-csapatának következő értekezletén azonban már változásokról beszéltek – állította a távozó munkatárs. A jelentések szerint április 21-én az értekezleten Kovács István, a Megafon ügyvezetője is részt vett, aki közölte, hogy ha nem találnak megoldást, május 21-én bejelentik a csoportos leépítést. Egy forrás azt mondta, hogy egységes végkielégítési megállapodás nem készült, mindenki azt kapta, ami a törvény szerint járt neki.
A munkaviszonyok a lap értesülése alapján két hullámban, június 21-én, a múlt héten vasárnap, és június 26-án, pénteken szűnnek meg, érintve körülbelül 55–57 embert. Állítólag a Megafon irodáit is bezárták, a bútorokat eladták. A Patrióta YouTube-csatorna jövője bizonytalan, hiszen több mint 300 ezer feliratkozóval bír, így ez az egyik utolsó jelentős érték, ami a rendszerben maradt.
A Magyar Hang már másfél héttel a választások után arról tudósított, hogy megkezdődtek a kirúgások, mindenféle területről, a szerkesztőktől a technikai munkatársakig küldtek el embereket, akiknek már nem volt szükségük a munkahelyükre.
Forrás hang.hu
