Magyar Péter elbocsátotta Czunyiné Bertalan Juditot.

Magyar Péter elbocsátotta Czunyiné Bertalan Juditot.

Magyar Péter miniszterelnök eltávolította Czunyiné Bertalan Juditot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, valamint az Operatív Program Plusz monitoringbizottságának elnöki pozíciójából, amelyet Orbán Viktor volt miniszterelnök tavaly áprilisban bízott meg vele.

A Magyar Közlönyben megjelent döntés értelmében Szabó Mátyás, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium államtitkára veszi át a feladatokat Czunyinétól.

Czunyiné nem marad munkanélküli, hiszen Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, legutóbb őt bízta meg azzal, hogy országos szinten irányítsa a Védvonal tevékenységét.

Ezt a projektet Orbán Viktor és Kocsis Máté indította el, akik úgy vélik, hogy az áprilisi választás után szükséges egy olyan rendszer kialakítása, amely védelmet nyújt „a tiszta erőszakhullám” ellen.

A kezdeményezés részleteiről Czunyiné Bertalan Judit már korábban beszélt a HVG-nek.

Forrás hvg.hu