Arra várunk, hogy az Európai Bizottság megerősítse, feltételekhez kötötte-e a megszorító lépéseket az uniós forrásokkal kapcsolatos tárgyalások során – mondta Dömötör Csaba, a Fidesz európai parlamenti képviselője, miután a Tisza-kormány nem reagált a kérdéseire.
Dömötör Csaba írásban fordult az Európai Bizottsághoz, mivel a Tisza-kormány nem ad választ a magyar embereket érintő fontos témákra. A politikus kiemelte, hogy tőlük várják a választ, mivel a magyar kormány nem tájékoztatott arról, hogy milyen tartalommal bír a politikai megállapodás.
Egyébként is szükség volt erre az írásbeli megkeresésre, mivel Magyar Péter sem nyújtott érdemi információt a megállapodás részleteiről. A gazdasági ügyekért felelős uniós biztos, Dombrovszkisz úr, világossá tette, hogy a korábbi bizottsági ajánlások integrálva lettek az új kormány hivatalos terveibe. Ezek a döntések fontos hatással vannak a magyar emberek életére.
Dömötör Csaba hozzátette, hogy a Tisza-kormány és parlamenti többsége arról határozott, hogy megszünteti az üzemanyagok védett árazását, és valószínűleg módosítják a gáz- és áramtámogatások rendszerét is, mert egy szűkebb szociális energiatámogatási rendszert kívánnak bevezetni. Szeptemberben véget ér a lakáshitelek kamatstopja, ami akár több tízezer forinttal is növelheti a családok havi törlesztőrészleteit. Emellett kivezetik a kisvállalkozásoknak nyújtott kedvezményes hiteleket, és jelentősen csökkenthetik a lakossági állampapírok kamatát, bár kérdéses, hogy a speciális számlák adómentessége megmarad-e.
Felmerül a kérdés, hogy a kormány vállalja-e a keleti energiaimport, így a nukleáris fűtőelemek importjának leépítését, mivel a kormány nyilatkozatai ezt sugallják.
A magyarok jogosan várnak válaszokat a feltett kérdésekre, és fontos, hogy tájékoztassák őket arról, hogy mi is szerepel az Európai Bizottság és a magyar kormány megállapodásában, valamint milyen megszorító intézkedések várhatóak – tette hozzá Dömötör.
Forrás www.origo.hu
