Őrsi Gergely ügyvédje: ellentmondásos vallomás alapján tartóztatják.

Őrsi Gergely ügyvédje: ellentmondásos vallomás alapján tartóztatják.

„Nem kívánom senkinek, hogy egyetlen személy vallomása alapján rendeljenek el vele szemben ilyen súlyos kényszerintézkedést, vagy határozzák meg a büntetőjogi felelősségét egy ilyen bonyolult ügyben. Ráadásul egy olyan egyén vallomása alapján, akinek a hitelessége több szempontból is megkérdőjelezhető, és amely több ellentmondást is tartalmaz” – nyilatkozta Őrsi Gergely, a letartóztatott II. kerületi polgármester ügyvédje, Morvai Attila a Budai Polgár című lapnak. Hozzátette, hogy Őrsi „közszereplőként a nyilvánosság előtt a köz érdekében dolgozott. Nincs reális alapja annak, hogy a bűnismétlés veszélye fennállna nőstény személy esetében. Egyrészt hiszen nem követett el bűncselekményt, másrészt abszurd, hogy egy, a gyanúsítás szerint is 2024-ben lezárult ügyben egy gyanúsított újra elkövetné azt, amivel megvádolták. A kényszerintézkedéseknek mindenképpen tényeken kell alapulniuk, nem pedig megalapozatlan feltételezéseken. A nyomozáshoz szükséges iratok másolatai az ügyészségnél rendelkezésre állnak, így kizárt, hogy valaki bizonyítékokat semmisítsen meg.”

Morvai Attila kiemelte, hogy az elérhető iratok tartalma alapján nem állapítható meg a megalapozott gyanú. A médiában megjelent fotókra reagálva pedig megjegyezte: „Az ügyészség nem közölte, hogy a gyanúsítottak közül kinél találták meg a képek bizonyítékául szolgáló eszközöket, és nem is biztos, hogy ezek bűncselekményt bizonyítanak.”

Őrsi Gergely, aki népszerű polgármester, a legutóbbi önkormányzati választáson közel 70%-os eredménnyel győzött, a letartóztatását követően pedig kisebb szimpátiatüntetést is szerveztek a kerület lakói. A Központi Nyomozó Főügyészség közölte, hogy Láng Zsolt, a korábbi fideszes polgármester és Őrsi gyanúsítják, hogy folyamatosan vesztegetési pénzeket fogadtak el egy parkfenntartó cég vezetőjétől, többek között a szerződések fenntartása és kedvezőbb megkötése érdekében. Az ügynek 32 gyanúsítottja van, többek között Gór Csaba, Molnár Zsolt és Puskás Péter is.

Őrsi Gergely június 4-i nyilatkozatában hangsúlyozta: „Felháborít és elszomorít, hogy emberek szavazata alapján történhet letartóztatás, de ez nem változtat azon, hogy az igazság ki fog derülni. Sajnos a magyar igazságszolgáltatás eddig nem állta meg a helyét. A miatta közölt gyanúsítás teljes mértékben megalapozatlan, sem ténybeli, sem jogi szempontból nem állja meg a helyét.” Az ügyben említett Z. Zsolt, a parkfenntartó cégek kapcsolattartója, azt állította, hogy Őrsi a 2019-es választási győzelme utáni találkozón kért tőle pénzt a kedvező szerződésekért cserébe. A pártokon átívelő korrupciós ügyről részletesebben itt olvashat.

Forrás 24.hu