A Mediaworks megyei lapokat hetilapokká alakít.

A Mediaworks megyei lapokat hetilapokká alakít.

Augusztus elsejétől a Mediaworks vidéki lapjai, például a Békés Megyei Hírlap, Délmagyarország, Észak-Magyarország, és mások, csak szombatonként fognak megjelenni, így heti kiadványokká válnak. A Magyar Nemzet is hetilapként folytatja.

A vállalat ezt a változást „megújulásnak” nevezi, és közleményükben hangsúlyozzák, hogy céljuk az olvasók számára több érték biztosítása. Ígérik, hogy a lapok olvasmányosabbak lesznek, és nagyobb figyelmet kapnak a hosszabb cikkek, riportok, háttéranyagok és véleménycikkek.

A közleményben kiemelik, hogy a megyei újságok és a Magyar Nemzet hagyományai, szellemisége és szakmai színvonala megmarad.

Az átalakulás mögött az is állhat, hogy a Mediaworks, amely az Orbán-kormány egyik propagandaközpontja volt, a választások után jelentős átszervezésbe kezdett, amely tömeges leépítésekkel is jár. A cég szerint „modernizációs célú szervezeti és portfólió-átszervezést végez, ami a működési struktúra megújítása mellett létszámváltozásokkal is együtt jár”.

Forrás telex.hu