A Magyar Fesztivál Szövetség levelet írt Tarr Zoltánnak, mert úgy vélik, hogy az idén tartandó fesztiválok egy része veszélybe került. Nyílt levelükben arra figyelmeztetnek, hogy a magyar fesztiválszektor olyan nehéz helyzetbe jutott, ami nemcsak az idei fesztiválszezont, hanem a teljes iparág jövőjét is fenyegeti.
Az egyesület 130 tagfesztivált képvisel, melyek évente körülbelül hárommillió emberhez juttatják el a kulturális értékeket, művészeti sokszínűséget és közösségi élményeket, valamint a turizmussal és gasztronómiával összekötött minőségi szórakozási lehetőségeket.
Elmondják, hogy problémák vannak az idei támogatások elosztásával, ami sok fesztivált nehéz helyzetbe hozott. A bizonytalanság már most is veszélyezteti az idei rendezvények sikeres lebonyolítását, és több évtizedes múltra visszatekintőfesztiválokat kellett lemondani a pénzügyi kiszámíthatatlanság miatt.
Továbbá, nemcsak az idei finanszírozási gondok aggasztanak, hanem az is, hogy a következő év tervezéséhez szükséges feltételek teljesen hiányoznak, és nincsenek hosszú távú kiszámíthatóságra utaló jelek.
A Magyar Fesztivál Szövetség hangsúlyozta, hogy a magyar fesztiválok jelentős része civil kezdeményezésként működik, több ezer önkéntes és szakember támogatásával, így a jelenlegi helyzet a közösségek, munkahelyek és kulturális értékek megőrzését is veszélyezteti.
Bízva a párbeszédben és a közös megoldásban, a szövetség felvetette egy egyeztető fórum megszervezését. Az Origo korábban beszámolt arról is, hogy idén nyáron két neves fesztivál is elmarad.
Forrás www.origo.hu
