A rendőrség nem talált bizonyítékot a lövésekre.

A rendőrség nem talált bizonyítékot a lövésekre.

A rendőrség vizsgálatot folytatott annak a fideszes aktivistának az ügyében, aki azt állította, hogy rálőttek a választási kampány során Szentendrén – olvasható a Telexen.

Vitályos Eszter, akkori kormányszóvivő, március elején egy közösségi médiába feltöltött videóban számolt be az esetről, majd egy újabb felvételen az állítólagos áldozattal beszélgetett. A férfi elmondta, hogy egy ház egyik lakásához csengetett, bemutatkozott és közölte, hogy a fideszes képviselőjelölt, Vitályos számára gyűjt aláírást. Állítása szerint az ablakból egy gázriasztó pisztollyal valaki kihajolt és rálőtt. A következő napon a Szentendrei Rendőrkapitányság garázdaság miatt eljárást indított.

Szelei Pál, a szentendrei rendőrkapitány, Fülöp Zsolt polgármester kérdésére a szerdai képviselő-testületi ülésen közölte, hogy az aktivista bejelentése nyomán a rendőrség alapos nyomozást végzett.

A beszámolója szerint a férfi tanúkénti kihallgatásakor már azt mondta, hogy nem látta sem a fenyegető személyt, sem a fegyvernek tűnő eszközt, csupán egy robbanásszerű hangot hallott. A rendőrök két lakást is átvizsgáltak, de fegyvert vagy annak látszó tárgyat nem találtak. Nyomokat is kerestek, melyek pirotechnikai eszköz használatára utalhattak, de ilyeneket sem fogtak ki – tette hozzá a kapitány.

Miután mintát vettek a lakás lakójának kezéről, az ügyet a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság vette át, amely végül lezárta és megszüntette a nyomozást, mivel a rendelkezésre álló adatok alapján nem lehetett megállapítani, hogy bűncselekmény történt volna az adott időben és helyszínen.

Forrás hvg.hu