Szombaton véget ér a közmédia vezetőinek megbízása, mivel pénteken közzétették a médiatörvény módosítását a Magyar Közlönyben.
A törvénymódosítás, amely a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szól, a kihirdetés után másnap lép érvénybe. Ennek értelmében megszűnik a médiatanács elnökének, Koltay Andrásnak, a tagjainak, valamint Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezetőjének és Papp Dánielnek, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatójának megbízatása.
A módosítás alapján az Országgyűlés médiaügyekkel foglalkozó állandó bizottsága, Grósz Judit közmédiáért felelős miniszteri biztos irányításával, haladéktalanul intézkedik a szükséges lépések megtételéről. Ezen kívül, a közmédia zavartalan működésének és átalakulásának biztosítása érdekében, létrehozzák a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és az MTVA átmeneti vezetését, amíg az új vezetői megbízatásokat el nem fogadják.
(MTI)
Forrás hang.hu
