Az ügyészségi képek nem a II. kerületi polgármesternél készültek.

Az ügyészségi képek nem a II. kerületi polgármesternél készültek.

„Senkit sem szeretnék arra kényszeríteni, hogy egyetlen tanúvallomás alapján elrendeljék vele szemben a legszigorúbb intézkedéseket, vagy hogy ennyire bonyolult ügyben megállapítsák a büntetőjogi felelősségét. Nem is említve, hogy az említett vallomás hitelessége számos ponton kétségbe vonható és ellentmondásos” – nyilatkozta Őrsi Gergely, a letartóztatott II. kerületi polgármester ügyvédje a Budai Polgár című helyi lapnak.

Morvai Attila ismételten hangsúlyozta, hogy az ügyiratok alapján nem állapítható meg megalapozott gyanú.

Őrsi Gergely jogi képviselője nemcsak a letartóztatás elrendelésével nem értett egyet, hanem azt is kifogásolta, hogy a média több helyszínen is közölte az ügy középpontjában álló személy vallomását.

A Központi Nyomozó Főügyészség június 4-én közleményt adott ki, amelyben 12 személy meggyanúsításáról tájékoztatták a nyilvánosságot, Őrsi Gergelyt név szerint említve. A közleményhez két fénykép is készült: az egyik egy asztalon heverő húszezreseket, a másik pedig három értékes karórát ábrázolt.

Morvai Attila elmondta, hogy a fotók nem Őrsi Gergely lakásán készültek. Kiemelte, hogy az ügyészség nem árulta el, hogy a gyanúsítottaknál hol találták a képek alapjául szolgáló bizonyítékokat, ami ráadásul nem biztos, hogy bűncselekményt igazol.

Forrás hvg.hu