Csézy, a népszerű énekesnő, a parlamentben, mint országgyűlési képviselő kifejtette, hogy a Fidesz 2024-től feketelistára tette őt, ami miatt több koncertje elmaradt. Kijelentette, hogy üzenték neki, többé nem szerepelhet a közmédiában, és emiatt egy tervezett amerikai koncertturnéja is meghiúsult.
Csézy Erzsébet, teljes nevén, életpályája új irányt vett, hiszen politikai pályafutásba kezdett. Az áprilisi választások után a Tisza Párt jelöltjeként került az új parlamentbe. Ezen a héten először lépett fel az országházban, ahol éles kritikát fogalmazott meg a Fidesz politikusai ellen. A közmédia átalakításáról szólva elmondta, hogy eddig a kormány feketelistáján szerepelt – írja a 24.hu.
Kérdőre vonta a Fidesz politikusait azzal, hogy miként értékelhetjük a listázott művészek művészi teljesítményét. Csézy azt állította, hogy két éve került erre a listára, miután fellépett a Hősök terén az európai parlamenti választások előtt, és kormányzati képviselők nyíltan megüzenték neki, hogy soha többé nem szerepelhet a tévéképernyőn.
Ezután arról is beszélt, hogy egy amerikai koncertkörutat szerveztek neki, de a washingtoni nagykövetség jelezte, hogy nem tarthat fellépést, mivel nem szerepel azon a kormány által küldött listán. Hangsúlyozta, hogy ez a rendszer működése.
Továbbá azt is kifogásolta, hogy a rádiók korábban csak kormányközeli művészeket játszottak, míg olyan, többszörös platinalemezes előadókat nem, akiknek jelentős nézettsége van a YouTube-on. Beszéde végén a Tisza-frakciótól vastapsot kapott.
Forrás www.blikk.hu
