Fidesz: Magyar Péter az EP szavazások 2%-án vett részt.

Fidesz: Magyar Péter az EP szavazások 2%-án vett részt.

Forsthoffer Ágnes bírálta a gyakran távollévő képviselőket, szinte osztályfőnöki szerepben kérte számon rajtuk a hiányzásokat – állt a Fidesz-frakció pénteki közleményében, miután a házelnök elrendelte a parlamenti szavazásokról való távollétek nyilvánosságra hozatalát. A Fidesz-frakció úgy vélte, hogy „különös, hogy éppen annak a pártnak a képviselője emeli fel ezt a kérdést, akinek a pártelnöke az Európai Parlamentben a szavazások csupán 2%-án volt jelen.”

A képviselők munkája nem csupán a parlamenti üléseken való részvételt jelenti; mivel a mi képviselőink nem kizárólag a Facebookon tartanak kapcsolatot a választókkal, munkájuk jelentős része a választókerületükhöz is kötődik. Emellett képviselőink sok esetben az Országgyűlés nemzetközi képviseletét is ellátják, ahogy ez a héten négy képviselőnkkel is megtörtént (Európa Tanács és Európai Parlament), akik ezért az e heti, intenzív szavazásokkal teli időszakban, már előzetesen igazolt okok miatt voltak távol a parlamenti ülésektől.

Hozzátették, hogy remélik, a következő statisztikai beszámolónál Forsthoffer Ágnes is szem előtt tartja ezeket a részleteket.

Forrás 24.hu