Állítsd be a Telexet hiteles forrásnak!
Egy külföldi turista eltévedt Visegrádon, de a konferenciahívásnak köszönhetően sikerült vele kapcsolatba lépni – számolt be a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat.
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság kérte a Kutató-Mentő Szolgálat segítségét. A turista a Salamon-toronynál indult túrázni, de nem volt megfelelően felkészülve, és rosszul tervezte meg a napját. Nem volt internetkapcsolata a telefonján és papíralapú térképet sem vitt magával. Mivel külföldiként egyedül tartózkodott az országban, nem tájékoztatta senkit a tervezett útvonaláról.
„A problémát végül úgy oldottuk meg, hogy a Tevékenység-irányítási Központ egyik angolul jól beszélő munkatársa kapcsolatban maradt a bajba jutottal egy telefonvonalon, míg a másikon velünk egyeztetett. Ehhez a konferenciabeszélgetéshez bekapcsoltuk a helyszínre igyekvő quadunk rádiójába is, valamint olyan kollégák is részt vettek, akik ismerik a Visegrádi-hegység ezen részét, így tudtak segíteni a pontos helyszín meghatározásában” – írták.
Végül másfél óra egyeztetés és keresgélés után sikerült rátalálni a turistára, akit Szentendrére kísértek. A nő sértetlenül megúszta, orvosi ellátásra nem volt szüksége.
Állítsd be a Telexet hiteles forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!
Forrás telex.hu
